Nejzajímavější statistiky Instagramu: Od prvního uživatele až po slavné vejce

Nejzajímavější statistiky Instagramu: Od prvního uživatele až po slavné vejce

Instagram hýbe světem! Více než miliarda aktivních uživatelů za měsíc, to už NĚCO znamená. Možná ho už má i vaše babička. Kdoví? Pokud jste taky fandové této instantní sociální sítě, pak vám tyto statistiky zaručeně nedají spát.

Znáte to, hledáte kvůli práci nějaké informace na zahraničních blozích a narazíte na opravdu zajímavé informace. To si přece nemůžu nechat pro sebe! Věčná škoda. A tak je tady máte. Naservírované hezky pohromadě v jednom článku.

Probrala jsem se různými statistikami ohledně Instagramu a vybrala ty nejzajímavější. Pro milovníky faktů, čísel a zajímavostí jako dělané! Pojďme na to!

Trocha historie na začátek 

Každý chce být první. Na měsíci, novém světadíle nebo ve vesmíru. Víte ale, kdo byl první na Instagramu? Přesněji čí příspěvek? Historicky první fotografii na Instagramu vložil Kevin Systrom 16. července 2010. V dnešní době vyšperkovaných postů a prapodivného algoritmu by pravděpodobně přes 100 000 tisíc lajků nezískal. Prvenství mu už ale nikdo neodpáře.

Dva měsíce po svém založení v roce 2010 získal Instagram téměř milion uživatelů, o rok později to bylo už přes 10 milionů. A popularita rostla dál. 

Toho si samozřejmě všimli šéfové Facebooku a v roce 2012 odkoupili Instagram za 1 miliardu dolarů (tehdy měl pouze 30 milionů uživatelů). 

Změna majitelů odstartovala komerční podobu Instagramu v pravém slova smyslu. Od roku 2013 byla umožněna reklama vybraným značkám a firmám, od roku 2015 může svůj příspěvek podpořit reklamou úplně každý

Demografie aneb kdo ‚checkuje“ počet srdíček nejčastěji?

Mezi země, kde Instagram používají nejčastěji, patří USA, Brazílie a možná trochu překvapivě i Indie. 

Už méně překvapující je fakt, že 71 % uživatelů je mladších 35 let. 75 % uživatelů je ve věku mezi 18—24 lety. Rozdělení mužů a žen je rovnoměrné.

Koho sledují masy?

Nejúspěšnějším brandem Instagramu je National Geographic (116 milionů). Nejvíce fanoušků na Instagramu má zase nestárnoucí fotbalová hvězda Christiano Ronaldo (178 milionů), a to i přesto, že ve svých 34 letech patří k menšinovému podílu uživatelů. Předčil dokonce i novodobé hvězdy jako je Adriana Grande (161 milionů) či Selena Gomez (154 milionů), které mají generačně k Instagramu přece jenom o trochu blíž. 

Nejvíce fanoušků u nás má také fotbalová hvězda — brankář Petr Čech (1,9 milionů).

Insta čísla, při kterých se tají dech!

Na Instagramu je denně sdíleno více než 100 milionů příspěvků a 500 milionů příběhů. Ty každý den obdrží od věrných fanoušků 3,5 miliardy lajků. 

Za celou existenci Instagramu bylo sdíleno více než 40 miliard fotografií.

Taky vám to přijde neuvěřitelné?

Když všechny převálcuje vejce

Ano, králem Instagramu je opravdu obyčejné vejce. Na svém kontě má přes 53 milionů lajků! Určitě jste tuto kauzu před časem zaznamenali. Vznikla jako vtipný pokus sesadit z pomyslného „insta trůnu“ fotografii Kylie Jenner (18 milionů lajků), která oznamuje narození své dcerky. A povedlo se! 

Toliko ke statistikám, které mě zaujaly nejvíce. Instagram je opravdu mocný marketingový nástroj dnešní doby. Čísla rozhodně mluví za vše.

Užívejte ho s rozumem, buďte sami sebou a hlavně se dobře bavte!